Leczenie w narkozie

W naszym gabinecie mamy możliwość leczenia pacjentów w znieczuleniu ogólnym tzw. narkozie. Ten rodzaj znieczulenia polecany jest dzieciom, które nie współpracują podczas leczenia, osobom dorosłym, które szczególnie obawiają się wizyt u stomatologa oraz osobom niepełnosprawnym.

Znieczulenie ogólne jest przeprowadzane przez lekarza anestezjologa. Ma ono na celu eliminację lęku i bólu oraz umożliwienie zabiegu stomatologicznego. Po podaniu leków pacjent wprowadzany jest w stan podobny do głębokiego snu. Znieczulenie rozpoczyna się od podania środka nasennego przez venflon lub poprzez podawanie tlenu i wziewnych środków anestetycznych przez obejmującą usta i nos, przylegającą do twarzy maskę.

Jeżeli wizyty stomatologiczne stanowią duże wyzwanie dla Ciebie lub Twojego dziecka, skorzystaj z leczenia w narkozie.
Jak przygotować się przed zabiegiem?
1
Po zgłoszeniu recepcji chęci wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym zostaną Państwo przekierowani na konsultację u lekarza dentysty, który wykona przegląd oraz podejmie decyzję o wstępnej kwalifikacji do zabiegu. Otrzymacie również Państwo kontakt do lekarza anestezjologa oraz dalsze instrukcje postępowania.
2
W dniu zabiegu należy dostarczyć wypełnioną ankietę, wyniki badań laboratoryjnych oraz posiadaną dokumentację medyczną.
3
Przed zabiegiem nie należy jeść ani nie pić przez 6 godzin. Jest to konieczne, aby uniknąć zachłyśnięcia.
4
Jeżeli wizyta dotyczy dziecka, poinformuj je wcześniej o zabiegu. Wyjaśnij czemu służy leczenie i dlaczego nie może odbyć się w domu. Zrób to z wyprzedzeniem, nie informuj w ostatniej chwili.
5
Przed zabiegiem należy usunąć protezy zębowe, ruchome aparaty ortodontyczne oraz (bezpośrednio przed zabiegiem) szkła kontaktowe.
6
Przez zabiegiem należy zdjąć kolczyki, pierścionki, łańcuszki i najlepiej pozostawić je w domu.
7
Jeżeli wizyta dotyczy dziecka należy zapewnić mu bezpieczny transport do domu (kierowca oraz osoba dorosła opiekująca się dzieckiem).
8
Przez 24h po zabiegu dziecko powinno pozostawać pod opieką osoby dorosłej.
Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu w znieczuleniu ogólnym?

Jakie są zagrożenia związane z zastosowaniem znieczulenia ogólnego?

Jakie są korzyści dożylnego podania leku?

Jak przygotować dziecko w domu do zabiegu?

Jak wygląda przebieg wizyty?

Co po zabiegu?

Masz pytania

Chesz umówić się na wizytę? Skontaktuj się z nami

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.