Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to leczenie ubytków próchnicowych przez odbudowę tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi, czyli wypełnieniami. Ważne, by odbywać regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym i kontrolować na bieżąco stan uzębienia, ponieważ nieleczona próchnica może prowadzić nawet do utraty zęba.

W Stomatologii Uśmiechnij się leczenie zachowawcze poprzedza kompleksowa diagnostyka oraz oceną stanu jamy ustnej.

Zabiegi wykonywane są przy użyciu nowoczesnych metod oraz materiałów stomatologicznych najwyższej jakości. Wypełnienia spełniają wszystkie wymagania pacjentów, co do funkcji i estetyki. Dbamy nie tylko o ich trwałość, ale także starannie wybieramy kolorystykę dostosowaną do naturalnej barwy szkliwa. Dzięki temu wypełnienia są całkowicie niewidoczne i wyglądają jak naturalne uzębienie. Dobór metody leczenia zależy od głębokości i rozległości zmian próchnicowych. Stosujemy następujące rozwiązania:

  • metody bezinwazyjne: leczenie ozonem oraz stosowanie preparatów remineralizujących szkliwo i zębinę,
  • metody inwazyjne: opracowanie i wypełnienie ubytków materiałem kompozytowym,
  • metody mikroinwazyjne – infiltracja system Icon.

W Stomatologii Uśmiechnij się dbamy o to, by leczenie na każdym etapie przebiegało w sposób bezbolesny. Stosujemy w tym celu komputerowe znieczulenie Calaject oraz sedacje wziewną podtlenkiem azotu.

Masz pytania

Chesz umówić się na wizytę? Skontaktuj się z nami

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.